ZLATÝ RANGÚN A NEJEN ZELENÁ MALAJSIE

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Den 1: MYANMAR - Rangún
Přílet do Rangúnu, transfer do hotelu, ubytování a individuální program.

Den 2: MYANMAR - Rangún (snídaně)
Po snídani půldenní výlet s prohlídkou největších atraktivit Rangúnu, ke kterým patří Národní museum s významnou sbírkou artefaktů barmské historie, posvátná Schwedagon Pagoda tyčící se nad městem a zlatá Sule Pagoda v centru města.

Den 3: Přelet z Myanmaru do Malajsie (snídaně)
Snídaně, check out z hotelu a transfer na letiště k přeletu do Malajsie. Po příletu do Kuala Lumpur transfer do hotelu a ubytování. Individuální program.

Den 4: MALAJSIE - NP Taman Negara (snídaně)
Po snídani kolem 8.30 h odjezd na cca 4hodinovou jízdu k přístavu Kuala Tembeling (cca 200 km). Zde se zaregistrujete k návštěvě národního parku Taman Negara a ve 13.30 h (pátky ve 14.30 h) se nalodíte na motorizovanou loď k 3hodinové plavbě do Kuala Tehen, ústředí Taman Negara. Cestou budete proplouvat svěžím deštným pralesem a kolem místních vesniček. Ze zvěře budete moci podél řeky spatřit různé druhy ptactva, opice, ještěry či vodní bůvoly. Předpokládaný příjezd do Kuala Tahan v 17.00 h. Ubytování v chatkách a odpočinek. Ve 20.30 h se na recepci sejdete s místním průvodcem a půjdete na noční procházku do džungle na pozorování zvěře. Berte však v potaz, že se jedná o určité dobrodružství a spatření některého druhu zvěře je jen náhodný bonus:-).

Den 5: MALAJSIE – NP Taman Negara (snídaně)
Po snídani se 9.30 h setkáte s průvodcem a půjdete na procházku trvající cca 1,5 hod., která vás zavede až na Teresik Hill. Části stezky jsou úzké a příkré, avšak na konci budete odměněni panoramatickým výhledem na deštný prales z horní části Teresik Hill. Za jasného počasí budete moci zahlédnout Mount Tahan, nejvyšší horu poloostrovní Malajsie. Před návratem na základnu si vyzkoušíte tzv. “canopy walk”, což je procházka v korunách stromů, v tomto případě 40 m nad zemí trasu měřící 280 m. Tímto zažijete opět nový pohled na deštný prales.
Odpoledne se vydáte motorovou loďkou ke kaskádovitému útvaru Lata Berkoh. Nachází se zde hluboký přírodní bazén a kamenité úseky, kde můžete odpočívat a pozorovat plynoucí řeku. Poté vás bude loď unášet krajinou, kde opět můžete hledat zvířata. Nocleh.

Den 6: MALAJSIE – NP Taman Negara a přejezd do Kuala Lumpur (snídaně)
Po snídani, v 9 hod ráno vyjíždí loď zpět do Kuala Tembeling, plavba trvá 2-3 hod (dle stavu vody v řece). Transfer do Kuala Lumpur odjíždí ve 12.30 hod, předpokládaný příjezd do Kuala Lumpur je mezi 15.30  -  16.00 hod. Check inn do hotelu, osobní volno.

Poznámka: na loď se nedoporučuje brát si zavazadla. Po dohodě možné nechat v hotelu v Kuala Lumpur či v kanceláři Taman Negara Resort v Kuala Tembeling. V Kuala Tembeling se platí poplatek za užívání fotoaparátů a kamer během pobytu v NP Taman Negara.

Den 7: MALAJSIE – Melaka (snídaně, oběd)
Po snídani kolem 9 h se vydáte na výlet do historického města Melaka, zapsaného na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Projdete se podél historických budov z dob prvních evropských kolonistů, jež jsou dnes symbolem Melaky. Vaše cesta povede přes Bukit China -největší čínský hřbitov mimo území Číny, zastavíte se na úpatí kopce na výhled na sultánovu studnu z 15. st. Navštívíte pevnost Porta De Santiago a ruiny kostela Sv. Pavla lemované holandskými náhrobky ze 17. st. Pokračovat budete návštěvou “Rudého náměstí” s původně holandskými administrativními budovami v lososově růžové barvě, kde dnes sídlí Muzeum Melaky a vládní úřady. Prohlédnete si kostel a bude následovat oběd. Poté návštěva chrámu Cheng Hoon Teng, jediného chrámu, kde najdete 3 hlavní doktríny čínského přesvědčení – taoismu, konfucianismu i buddhismu. Nakonec se vydáte na procházku obchodní ulicí Jonker Street. Návrat do hotelu v Kuala Lumpur (doba trvání výletu je cca 8 hod.), nocleh.

Poznámka: Stadhuys’s Museum je v současné chvíli pro renovaci zavřeno.

Den 8: MALAJSIE – Kuala Lumpur, Batu Caves (snídaně)
Po snídani kolem 9 h odjezd na prohlídku města, která bude trvat cca 3,5 hod. a ukáže vám kontrast mezi moderními mrakodrapy a architekturou a životem v koloniálním období. Uděláte si fotografickou zastávku u Petronas Towers, dále navštívíte centrum řemeslné výroby, největší obchod s čokoládou v Malajsii “Cocoa Boutique”, následuje fotografická zastávka u Královského paláce, Národní památník, návštěva Národního muzea, zastávka na fotografování u Národní mešity a budovy sultana Abdula Samada. Návrat do hotelu a kolem 14 h odjezd na odpolední výlet, kdy nejprve projedete ulicí lemovanou velvyslanectvími “Ambassador Row”, kolem paláce Istana Sharif Ali a budete pokračovat typickou malajskou vesnicí. První zastávku uděláte v jedné z nejmodernějších cínových továren na světě, kde budete moci zhlédnout různé procesy výroby jako lití, pilování, leštění, pájení či rytí cínových výrobků. Dále navštívíte batikovací dílnu, kde uvidíte návrhy a jejich tisk. Poslední zastávka je ve známých vápencových kopcích Batu Caves. Doba trvání výletu opět cca 3,5 hod. Návrat do hotelu, nocleh.

Poznámka: výlet neobsahuje vstupné do Národního muzea (cca 5 MYR/os.).

Den 9: odlet zpět do ČR (snídaně)
Po snídani v dopoledních hodinách vyklizení pokoje, dle času odletu transfer na letiště k návratu zpět do ČR


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 malajsie-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Srí Lanka
Vietnam
dovolenou v Malajsii doporučujeme u CK Nirvana Travel

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás