VELKÝ OKRUH PO BORNEU

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Zájezd je na individuální bázi z ČR, na Borneu jste součástí malé mezinárodní skupinky s anglicky mluvícím průvodcem. Pokud jste alespoň 2 cestující, zájezd se určitě uskuteční.

Den 1: Kuching
Po příletu transfer do hotelu. Ubytování a nocleh v Kuchingu, hlavním měste malajského státu Sarawak.

Den 2: Kuching (snídaně)
Dopoledne odpočinek a ve 14 h začne prohlídka města Kuching, která zahrnuje návštěvu chrámu Tua Pek Kong, nejstaršího čínského chrámu v Sarawaku postaveného v roce 1876, od něhož je krásný výhled na pevnost Fort Margarita. Potom pojedete kolem katedrály sv. Josefa, Syrijského (muslimského) soudu a tradičních malajských domů postavených na chůdách a mešity postavené na břehu řeky. Uvidíte majestátní Astanu, bývalý palác Bílých Radžů, nyní oficiální sídlo guvernéra Sarawaku. Zastávka před starým koloniálním soudním domem, s hodinovou věží a žulovým obeliskem postaveným na památku druhého Bílého Rádži, Charlese Brooke. Vrcholem dne je návštěva Sarawak muzea, jednoho z nejlepších v jihovýchodní Asii. Po prohlídce návrah do hotelu. Nocleh ve stejném hotelu.

Den 3: NP Bako (snídaně, oběd)
Cca v 8.30 h odjezd do národního parku Bako. Příjezd do rybářské vesnice, odkud budete pokračovat motorovou lodí cca 30 min. podél pobřeží Jihočínského moře do národního parku Bako. Procházka mangrovovým lesem a po stezce Paku k pozorování divoké zvěře. Oběd se podává v místní restauraci. Po obědě opět vyrazíte po stezkách k pozorování divoké zvěře v jejím přirozeném prostředí včetně nosatých opic či hulmanů stříbrných, varanů, vousatých prasat a více než stovky druhů ptáků. Les hostí obrovské stromy deštného pralesa a několik druhů masožravých rostlin. Po prohlídce se vrátíte na molo, poté lodí zpět do Bako Village a transfer do hotelu kolem 15:30 h. Nocleh ve stejném hotelu.

Den 4: Semenggoh - rehabilitační centrum orangutanů, Annah Rais - longhouse s domorodým obyvatelstvem (snídaně, oběd)
Cca v 8 h odjezd do centra Semenggoh (asi 30 min. od Kuchingu), které je ideálním místem pro pozorování polodivokých orangutanů v přirozeném prostředí. V tomto rehabilitačním centru pomáhají zraněným či osiřelým orangutanům znovu se začlenit do přírody. Návštěvníci mají možnost studovat a pozorovat orangutany na dálku (není proto zaručeno, že je uvidíte) a pak následuje oběd. V 13:30 h odjezd do Annah Rais, cca 75 km od Kuchingu, kde se nachází tzv. longhouse, v kterém žije společně asi 120 rodin. Cesta prochází malebnou krajinou rýžových polí, plantážemi kaučukovníku, kakaa a pepře, které se prolínají s kvetoucím tropickým lesem, řekami a horskými pásmy. Na místě se projdete se svým průvodcem po dlouhém domku a sledujete volný čas domorodých obyvatel. Mezi zajímavé památky zde patří „Kanón míru“ a několik lidských lebek starých asi 100 let, které jsou drženy v sídle „Baruk“. Pokračujete k blízkému potoku, kde se osvěžíte. Návrat vozem do hotelu. Nocleh opět v Kuchingu.

Den 5: přelet do Kota Kinabalu (snídaně, večeře)
Transfer na letiště dle plánu letu k přeletu do státu Sabah. Po příjezdu na mezinárodní letiště v Kota Kinabalu setkání s místním průvodcem a zajištěný transfer do hotelu. V 18 h začne večerní prohlídka města, která potrvá přibližně 4 hodiny. Začnete na barevném nočním trhu se suvenýry. Pak budete sledovat noční život ve městě z vyhlídky na plošině Signal Hill. Dále si užijete večeři s kulturní show. Po večeři volný čas na procházku ulicemi města před návratem do hotelu. nocleh v Kota Kinabalu.

Den 6: NP Kinabalu (snídaně, oběd, večeře)
Cca v 8 h ráno po snídani odjezd do národního parku Kinabalu, kam se dojede za 2 a půl hodiny jízdy. Na cestě budete míjet malá města a vesnice. Zastávka na ovocném trhu v Nabalu. Pak navštívíte termální prameny Poring. Nachází se tam i jakýsi zavěšený chodník v korunách stromů umožňující návštěvníkům prohlédnout si deštný prales z výšky až 41 m. Po obědě v nedaleké restauraci pokračujete do národního parku Kinabalu. Zažijte jednu z vycházkových tras v parku s výhledem na horu Kinabalu. Navštívíte také výstavní sál a horskou zahradu (jedna z nejoblíbenějších atrakcí v parku). Poté přejezd do nedalekého resortu na ubytování. Nocleh v Kinabalu Park.

Den 7: přejezd do Sandakanu (snídaně)
Okolo 9 h ráno odjezd do Sandakanu, druhého největšího města malajského státu Sabah, přes hřebeny Crocker Range, kolem místních vesnic a plantáží palmového oleje. Cesta bude trvat přibližně pět hodin. Po příjezdu do Sandakanu ubytování v hotelu. Zbytek dne volno. Nocleh v Sandakanu.

Den 8: Sepilok - rehabilitační centrum orangutanů a medvědů, džungle Sukau (snídaně, oběd, večeře)
Cca v 8 h ráno odjezd z hotelu v Sandakanu do Sepiloku, kde si nejprve prohlédnete orangutaní rehabilitační centrum a zúčastníte se tam krmení v 10 h. Poté navštívíte vedlejší obdobné záchranné centrum medvědů malajských. Následuje cca 2hodinová cesta k přístavišti Bilit, kde se nalodíte a poplujete do Bilit Rainforest Lodge nacházející se ve vesnici Bilit. Při příjezdu do Bilit Rainforest Lodge nápoj na uvítanou a oběd. V podvečer vás čeká plavba po řece Kinabatangan k pozorování divoké zvěře podél řeky (opice proboscis, vzácné ptačí druhy Bornea a možná i trpasličí sloni). Večeře bude připravena po vaší plavbě po řece. Po večeři se můžete vydat na noční safari plavbu k pozorování nočních zvířat, krokodýlů a ptáků, nebo si dopřát odpočinek. Nocleh v Bilit Rainforest Lodge.

Den 9: džungle Sukau (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno plavba po řece Kinabatangan k hledání dalších endemických divokých zvířat nebo trek džunglí k jezeru Oxbow, kde uvidíte řadu druhů ptáků. Po dopoledni stráveném pozorováním divoké zvěře je čas na bohatou snídaní. Odpočinek až do oběda. Poté se vydáte na další plavbu po řece Kinabatangan k hledánít různých druhů divoké zvěře. Po plavbě po řece vás čeká večeře. Nocleh v Bilit Rainforest Lodge.

Den 10: jeskyně Gomantong, odlet (snídaně) 
Po snídani se vydáte na prohlídku jeskyní Gomantong, známých díky ptákům, z jejichž hnízd se vaří místní specialita - polévka. Přejezd na letiště v Sandakanu k odletu.


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 malajsie-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Srí Lanka
Vietnam
dovolenou v Malajsii doporučujeme u CK Nirvana Travel

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás