KUALA LUMPUR A OSTROV TIOMAN

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Den 1: Kuala Lumpur
Přílet do Kuala Lumpur, transfer do hotelu a ubytování.

Den 2: Kuala Lumpur, Batu Caves
Po snídani, kolem 9 h ráno odjezd na prohlídku města, která bude trvat cca 3,5 hod. Tato prohlídka vám ukáže kontrast mezi moderními mrakodrapy a architekturou a životem v koloniálním období. Uděláte si fotografickou zastávku u Petronas Towers, centrum řemeslné výroby, největší obchod s čokoládou v Malajsii “Cocoa Boutique”,  následuje fotografická zastávka u Královského paláce, Národní památník, návštěva Národního muzea, zastávka na fotografii u Národní mešity a budovy sultána Abdula Samada. Návrat do hotelu a kolem 14 h odjezd na odpolední výlet, kdy nejprve projedete ulicí lemovanou velvyslanectvími “Ambassador Row”, kolem paláce Istana Sharif Ali a budete pokračovat typickou malajskou vesnicí. První zastávku uděláte v jedné z nejmodernějších cínových továren na světě, kde budete moci zhlédnout různé procesy výroby jako lití, pilování, leštění, pájetí či rytí cínových výrobků, dále navštívíte batikovací dílnu, kde uvidíte návrhy a jejich tisk. Poslední zastávka je ve vápencových kopcích Batu Caves. Doba trvání výletu opět cca 3,5 hod. Návrat do hotelu, nocleh.

Poznámka: výlet neobsahuje vstupné do Národního muzea (cca 5 MYR/os.).

Den 3: Melaka
Po snídani, kolem 9 h se vydáte na výlet do historického města Melaka, zapsaného na seznam kulturního dědictví UNESCO. Města, kde bylo svedeno mnoho bitev o kontrolu nad touto strategickou základnou mezi východním a západním světem. Projdete se podél historických budov z dob prvních evropských kolonistů, jež jsou dnes symbolem Melaky. Vaše cesta povede přes Bukit China - největší čínský hřbitov mimo území Číny, zastavíte se na úpatí kopce na výhled na sultánovu studnu z 15. st. Navštívíte pevnost Porta De Santiago a ruiny kostela Sv. Pavla lemovány holandskými náhrobky ze 17. st. Pokračovat budete návštěvou “Rudého náměstí” s původně holandskými administrativními budovami v lososově růžové barvě, kde dnes sídlí Muzeum Melaky a vládní úřady. Prohlédnete si kostel a bude následovat oběd. Poté návštěva chrámu Cheng Hoon Teng, jediného chrámu, kde najdete 3 hlavní doktríny čínského přesvědčení – taoismu, konfucianismu i buddhismu. Nakonec se vydáte na procházku ulicí Jonker Street. Návrat do hotelu, nocleh. Doba trvání výletu je cca 8 hod. V ceně výletu je zahrnut oběd.

Den 4: Tioman
Po snídani budete transferováni do přístavu v Mersingu (transfer může trvat až 7 hod), kde následně podniknete plavbu na ostrov Tioman. Check in do hotelu Berjaya Tioman Beach Resort and Spa.

Den 5: Tioman
Snídaně, volný den na pláži.

Den 6: Tioman
Snídaně, volný den na pláži.

Den 7: Tioman
Snídaně, volný den na pláži.

Den 8: Tioman, Kuala Lumpur
Snídaně, plavba zpět do Mersingu, transfer na mezinárodní letiště Kuala Lumpur a odlet zpět do ČR.


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 malajsie-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Srí Lanka
Vietnam
dovolenou v Malajsii doporučujeme u CK Nirvana Travel

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás