KUALA LUMPUR A OSTROV PANGKOR

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Den 1: Kuala Lumpur
Přílet do Kuala Lumpur, transfer do hotelu a ubytování.

Den 2: Kuala Lumpur
Po snídani odjezd na celodenní prohlídku města, která vám ukáže kontrast mezi moderními mrakodrapy a architekturou a životem v koloniálním období. Uděláte si fotografickou zastávku u Petronas Towers, dále navštívíte centrum řemeslné výroby, jež vám představí rukodělnou výrobu ze všech spolkových zemí Malajsie, následuje fotografická zastávka u Královského paláce a Národního památníku. Poté návštěva ptačí parku (Kuala Lumpur Bird Park) – jedné z největších voliér jihovýchodní Asie. Projedete kolem Národní mešity a administrativní budovy vlakového nádraží, až se dostanete na Náměstí nezávislosti, kde si budete moci vyfotografovat známou budovu sultána Abdula Samada. Návrat do hotelu a po zbytek dne volno.

Den 3: Melaka
Po snídani kolem 9 h se vydáte na výlet do historického města Melaka, zapsaného na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Města, kde bylo svedeno mnoho bitev o kontrolu nad touto strategickou základnou mezi východním a západním světem. Projdete se podél historických budov z dob prvních evropských kolonistů, jež jsou dnes symbolem Melaky. Vaše cesta povede přes Bukit China - největší čínský hřbitov mimo území Číny, zastavíte se na úpatí kopce na výhled na sultánovu studnu z 15. st. Navštívíte pevnost Porta De Santiago a ruiny kostela Sv. Pavla lemované holandskými náhrobky ze 17. st. Pokračovat budete návštěvou “Rudého náměstí” s původně holandskými administrativními budovami v lososově růžové barvě, kde dnes sídlí Muzeum Melaky a vládní úřady. Prohlédnete si kostel a bude následovat oběd. Poté návštěva muzea Baba & Nyonya, bývalého domu bohatého obchodníka, a chrámu Cheng Hoon Teng, jediného chrámu, kde najdete 3 hlavní doktríny čínského přesvědčení – taoismu, konfucianismu i buddhismu. Nakonec se vydáte na procházku ulicí Jonker Street. Návrat do hotelu, nocleh. V ceně výletu je zahrnut oběd.

Den 4: Kuala Lumpur – Batu Caves – Kuala Selangor
V 9 h ráno odjezd do Kuala Selangor, po cestě zastávka u Batu Caves. Po příjezdu do Kuala Selangor návštěva “Kota Melawati”. Dále budete pokračovat do typické malajské vesnice, kde budete obědvat ve vesnickém domě. Zkuste jíst rukama, místní vám ukáží jak na to. Po obědě se ve vesnici seznámíte s běžným životem místních obyvatel. Odjezd do hotelu a check inn. Po setmění – cca v 18.30 h transfer do místní restaurace a večeře. Po večeři výlet lodí na řece Selangor, kde si užijte krásu tisíce světlušek. Návrat do hotelu, nocleh. V ceně zahrnut oběd i večeře.

Den 5: Pangkor
Po snídani přejezd k přístavišti v Lumutu, odkud budete převezeni na ostrov Pangkor a transferováni do hotelu, check inn v hotelu, zbytek dne volno.

Den 6: Pangkor
Snídaně, volný den na pláži.

Den 7: Pangkor
Snídaně, volný den na pláži.

Den 8: Pangkor, Kuala Lumpur
Snídaně, transfer na letiště v Kuala Lumpur a odlet zpět do ČR.


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 malajsie-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Srí Lanka
Vietnam
dovolenou v Malajsii doporučujeme u CK Nirvana Travel

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás